Turistaunikátne informácie
z územia MAS Vršatec
Videonavštívte videoportál
MAS Vršatec
Karta zliavzískajte bezplatne
kartu zliav
Darujte 2%  podporte región  spod Vršatca    
ÚvodMAS VršatecČlenovia VSP MLADÍK

MLADÍK

Hudobná skupina MLADÍK vznikla v júni roku 2008 v obci Horná Súča, v ktorej je dlhoročná tradícia dychovej hudby. Horná Súča sa nachádza na západnom Slovensku v okrese Trenčín. Skupinu založil bubeník Lukáš Chovanec s krídlovákom Jánom Švajdleníkom. Začala hrávať v malej pivnici. Postupne sa rozšírila o ďalších členov a za podpory obecného úradu Horná Súča začala skupina nacvičovať v kultúrnom dome pod vedením skúseného muzikanta Vladimíra Chovanca.

MLADÍK je vlastne dychová hudba s klasickým dychovkovým repertoárom. V kapele majú aj dva elektronické nástroje – basgitaru a kláves, preto zvolili názov hudobná skupina a nie dychová hudba. Názov MLADÍK si skupina zvolila podľa nápadu dlhoročného súčanského muzikanta Jozefa Čapáka. Názov MLADÍK sa zapáčil aj všetkým členom, keďže vystihuje vek členov. V skupine hrajú a spievajú dievčatá a chlapci od 10 do 18 rokov.

V súčasnosti tvorí obsadenie 13 muzikantov plus 3 speváčky, dvaja speváci a dirigent so zvukárom. Hudobná skupina MLADÍK účinkuje na rôznych podujatiach v obci a v blízkom okolí. V prípade potreby máme vlastnú aparatúru profesionálnej úrovne. Dvakrát si už zahrali na festivaloch v Poľsku, vo Vodňanoch v južných Čechách, Valašských Kloboukách, v Starom Hrozenkove atď. Repertoár majú orientovaný na všetky vekové kategórie poslucháčov. Sú v ňom piesne ľudové ako aj skladby sólové moderného charakteru.

ukazovatele