Turistaunikátne informácie
z územia MAS Vršatec
Videonavštívte videoportál
MAS Vršatec
Karta zliavzískajte bezplatne
kartu zliav
Darujte 2%  podporte región  spod Vršatca    
Úvod Víkend otvorených parkov a záhrad v SOŠ Pruské

Víkend otvorených parkov a záhrad v SOŠ Pruské

6. jún 2019 Novinky 0 komentárov
Víkend otvorených parkov a záhrad v SOŠ Pruské

Prvý júnový deň v SOŠ Pruské sa niesol v duchu Víkendu otvorených parkov a záhrad. Ústrednou témou tohto ročníka podujatia bola Záhrada a jej živočíšna ríša.

Škola sa zapojila už druhý krát a i v tomto ročníku sa  SOŠ Pruské stala súčasťou medzinárodnej iniciatívy venovanej najmä historickým parkom a záhradám, do ktorej sa vrátane Slovenska zapája 19 krajín z celej Európy.

Návštevníci si mohli pozrieť nádvorie kaštieľa s rozľahlým parkom v anglickom štýle. Prehliadka areálu bola  spojená s odborným výkladom histórie obce Pruské. 

Historický park má celkovú rozlohu 6,65ha. Je súčasťou exteriéru SOŠ Pruské, certifikovanej "Prírodnej záhrady" a odpočívadla s jazierkom a 6-timi podpornými zdobenými stĺpmi z historickej koniarne.Historický parkový areál má vzácne druhy drevín, ktoré sú zaujímavé nielen svojou druhovou rozmanitosťou ale aj úctyhodným vekom.

Teší nás, že počas dvoch voľných dní do Strednej odbornej školy v Pruskom  zavítalo veľa návštevníkov, ktorí si našli čas a merali cestu až z Bratislavy, z Martina, z Považskej Bystrice, z Bánoviec nad Bebravou ale aj z blízkeho okolia. 

Fotografie nájdete TU

Pridať komentár

Vaše meno *
Váš email *
Váš príspevok *
ukazovatele