Turistaunikátne informácie
z územia MAS Vršatec
Videonavštívte videoportál
MAS Vršatec
Karta zliavzískajte bezplatne
kartu zliav
Darujte 2%  podporte región  spod Vršatca    
ÚvodProjekty Aktívny občan Obnova zábradlia regulovaného potoka v obci Horné Srnie

Obnova zábradlia regulovaného potoka v obci Horné Srnie

8. december 2014 Projekty Výška schváleného príspevku: 350,00 Eur

Meno a priezvisko organizátora: Mária Chovančíková

Počet zapojených dobrovoľníkov: 15

Mená dobrovoľníkov: Adriana Knotková, Jozef Knotka, Darina Knotková, Štepánka Vavrušová, Jolana Vavrušová, Ferdinand Lipták ml., Ferdinand Lipták st., Anton Černička, Mária Naňáková, Mária Chovančíková, Jarolím Špirka, Lenka Brandstädterová, Ján Kebísek, Peter Riečičiar, Oldrich Bartl

Termín realizácie “minirekonštrukcie”: 23.05.2013 – 31.10.2013

 

Priebeh realizácie:

V mesiacoch jún, júl, august 2013 sa s pomocou troch pracovníkov obce, zrealizovalo doplnenie chýbajúcich súčastí zábradlia, dorovnanie skrivených častí a doplnenie bránok na vstupy do potoka. V mesiaci august 2013 sa konala dobrovoľná brigáda na odstránenie starých náterov potoka, ktorej sa zúčastnilo 15 ľudí. Ako organizátor som vyzvala všetkých občanov ulice Na Hornom konci listom, aby sa zúčastnili brigády. Niektorým termín nevyhovoval, preto „svoju“ časť zábradlia zbavili náterov v náhradných termínoch. Časti, ktoré nepripravili na náter občania, dorobili zamestnanci obce. Mesiac september bol daždivý, preto práce stagnovali. Koniec mesiaca september a začiatok októbra 2013 - 3 pracovníci Menších obecných služieb obce Horné Srnie a 7 dobrovoľníkov naniesli základný náter na zábradlie a od 14. októbra 2013 sa nanáša náter vrchný.

Zhrnutie:

Schválenie a následná realizácia tejto „minirekonštrukcie“ vo veľkej miere prispela k bezpečnosti na ulici a v neposlednom rade k zlepšeniu estetickej funkcie zábradlia a celej ulice.

 

 

 

 

ukazovatele