Turistaunikátne informácie
z územia MAS Vršatec
Videonavštívte videoportál
MAS Vršatec
Karta zliavzískajte bezplatne
kartu zliav
Darujte 2%  podporte región  spod Vršatca    
ÚvodProjekty Aktívny občan Zrekonštruujme deťom ihrisko v Pruskom pri železnici

Zrekonštruujme deťom ihrisko v Pruskom pri železnici

4. december 2018 Projekty Výška schváleného príspevku: 300,00 Eur

Meno a priezvisko organizátora: Marek Kurinec

Počet zapojených dobrovoľníkov: 12

Mená a priezviská dobrovoľníkov: Marek Kurinec, Jakub Šatka, Lucia Šatková, Tibor Pagáč, Miloš Beňačka, Tomáš Hudec, Ondrej Šatka, Silvia Šatková, Jozef Tomanica, Marko Kurinec, Stanislav Korec, Tomík Korec.

Termín realizácie „minirekonštrukcie:  jún - november  2018

Celkový rozpočet projektu: 1178,68 Eurz toho príspevok MAS Vršatec: 300 Eur a príspevok obce Pruské   878,68 Eur

 

V rámci rekonštrukcie po dohode obce a organizátora došlo k objednávkam viacerých prvkov, ktoré boli pre ihrisko potrebné a ktorých dodanie trvalo dlhší čas. Neskôr bol nakúpený materiál bežne dostupný a potrebný na zrealizovanie rekonštrukcie.  Brigády aktívnych občanov sa začali v októbri, kedy mali už k dispozícii   drevený materiál, náterové látky, spojovací materiál a náradie.  Na prvej brigáde  bolo ihrisko upratané a boli z neho odstránené drevené hranoly lavičiek. Brigádnici tiež obrúsili kovové podpery lavičiek a prevažovačky.  Na druhej brigáde pokračovali v demontáži  prehnitých hranolov pieskoviska. Obrúsené bránky, basketbalový stojan a podpery lavičiek a prevažovačka dostali nový náter. Druhý náter dostali aj všetky nové drevené hranoly.

Neskôr boli na ihrisku zamerané a nakreslené čiary pre tenisové ihrisko, namontované drevené hranoly, zabetónované nové multifunkčné stĺpy, kreatívne namaľovaná doska prevažovačky, osadené pneumatiky ako dorazy  pod prevažovačku. Na záver bolo zdemontované staré a osadené nové ochranné pletivo, nakreslené čiary pre basketbal, osadené siete na hokejbalové bránky, upevnená sieť na volejbal.

Ihrisko obec doplnila novým prenosným basketbalovým košom (nakoľko jeden pôvodný sa zrútil) a košmi  na komunálny, plastový a kovový odpad. 

 

Viac foto z rekonštrukcie nájdeš TU.  

ukazovatele